Facebook

Přidejte se k nám na Facebooku. ZDE

YouTube

Sledujte videa Lamed waw na YouTube. ZDE

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Šem ha-mforaš

 Šem ha-mforaš (vlastně naplno vyslovené jméno) je pro někoho tajemstvím, pro každého z nás ale především jen  naplněný a naplno prožívaný život. Život vedený nejen chlebem, ale taky i rozměrem naplnění toho samotného živůtku činem. Protože on totiž každý anděl je čin a každý čin naopak andělem. prinejmenším tím andělem, který nám může nakonec pomoci "nahoře" u turniketu a kteréžto andělíky pouštímě každý šábes dovnitř do domu ke slavnostní tabuli Harmonie.

     Andělé podle "Šem ha-mforaš" mají pochopitelně své kategorie, svá poslání a své dejme tomu "síly", ale možná právě proto se celé Jméno nikdy nevyslovovalo, protože kdo to má a kdo to může vůbec stihnout během svého života ???

Přihlášení

Vyučující

Achab Haidler

Vyučující  je online v průběhu týdne a odpovídá na vaše dotazy přímo pod výukovými videi.

Profil na Wikipedia zde: 
wiki/Achab_Haidler

Oficiální Facebook
profil zde: /achab.haidler

 

LAMED WAW
oficiální profil
lamedwaw.org/613/
users/achab

 

CHEWRA

V Čechách a na Moravě můžete najít kolem 340 židovských hřbitovů. Ne všechny si zaslouží název „pohřebiště“, nezřídka by se spíš hodilo slovo skládka, ruiny, zbytky… Všechny však mají své kouzlo, své příběhy, svoji symboliku a samozřejmě i svůj obsah nejcennější – ostatky bytostí, jež odpočívají v prachu pod náhrobními kameny…

CHEWRA.com
BBC NEWS UK