Symbolika
 1. Symbolika hebrejských znaků zde se dozvíte základní informace o symbolice hebrejské abecedy. Videa jsme pořizovali v samých začátcích lamedwawu - jsou tedy poněkud delší, ačkoli zevrubně probírají vždy jen několik znaků.
  Doporučujeme také stáhnout si písemný manuál k symbolice, který vám ovšem bude fungovat jen při stažení správného hebrejského fontu - Siddur.ttf
  Není to nic složitého pod záložkou *download najdete sekci *fonty ke stažení a budete postupovat jaksepatří mílovými kroky.
  Stránka o symbolice je doplněna také o pexeso které naučí hebrejštině i vaše přátele a děti a rovněž jsme ni na ni umístili několik odkazů na you-tube, kde vás zkušení *soferim naučí hebrejské kaligrafii.

 2. Kabala          S kabalou není potřeba spěchat. Jen docela na okraj - nečekejte ani Golema ani kouzla a moci, protože kabala není nic jiného než krása staré dobré biblické (pravda maličko mystické) tradice. Ale i o té platí slovo: Ne mocí ani silou, ale Slovem mým, praví H*spodin ..
  Mnoho zajímavého (k této tematice) najdete přímo v sekci Sefer jecira zde na Lamedwaw (samostatná záložka vlevo).
           Zde na této stránce se budeme věnovat zejména vizuálizaci termínů, které podivně a tajemně pouze znějí, ale ve skutečnosti mají pořád jednu a tutéž logiku. 1) Klíče ke kabale jsou zapsány v bibli. 2) Schovány v tvých dlaních a 3) jsou k vidění vnitřním zrakem. Vesmír je jednoduchý už proto, že ho formátoval hodně chytrý "týpek".
Lamedwaw 2007